BDSM praktiky jinak známé jako sado-maso. Fenomén, který se v současné době objevuje čím dál častěji – stěžejní zásluhu na tom jistě nese film 50 odstínů šedi. Mnoho lidí má vůči těmto praktikám předsudky, přesto přibývá lidí, kteří odhodí zábrany a chtějí tímto způsobem okořenit svůj sexuální život. Faktem je, že BDSM už dnes není tabu! Pojďme si tedy říci, co nám může toto umění přinést a co je k tomu potřeba.

Jsem psychicky narušený?

V první řadě bychom si měli uvědomit, že při BDSM se rozhodně nejedná o brutální sadismus ani masochismus, které jsou opravdu považovány za duševní poruchy, při kterých buďto způsobujete výraznou bolest a ponižování, nebo jej naopak záměrně přijímáte. BDSM je široká škála praktik s využitím nejrůznějších pomůcek a rolí – stěžejní je ale SOUHLAS obou stran, vzájemná důvěra a respekt a samozřejmě KOMUNIKACE. Mimo to je důležité si uvědomit, že není za co se stydět, že se jedná o běžnou součást sexuálního života, že účelem je maximální uvolnění a potěšení. Pokud ve skrytu duše toužíte po tom, aby vám partner naplácal nebo vás svázal, rozhodně to neznamená, že jste psychicky narušení.

Prospěšnost BDSM

Četnými výzkumy bylo prokázáno, že techniky BDSM jsou zdraví a především psychice prospěšné! Psychologové, kteří se věnují lidské psychice a sexualitě potvrzují, že lidé praktikující BDSM jsou ve výsledku vyrovnanější, lépe se zbavují stressu a tím méně podléhají depresím. Jak je to možné? Vyhledávání spojení bolesti, rozkoše a sebepřekonávání v sexu produkuje podobné chemické procesy v těle, jako při sportu a adrenalinových činnostech. V obojím jdete mimo svou základní komfortní zónu a překonáváte své hranice. Následně vás zaplavuje úžasný pocit radosti, uvolnění, nabití… je to mix endorfinů, dopaminu a oxytocinů, které při tom mozek produkuje. Díky těmto praktikám můžete dosáhnout duševní pohody a souznění s partnerem. Díky budování důvěry a komunikaci při BDSM utužujete vztah s partnerem. Kromě toho také oživíte stereotypní sexuální život – z BDSM můžete těžit dlouhá léta.

Pomůcky, role a latex

Pro začátek si musíte určit, kdo bude mít dominantní a kdo submisivní roli – můžete se i střídat. Jako další krok si zvolte tzv. bezpečnostní heslo. Tedy slovo, kterým ukončíte činnost v okamžiku, kdy už je to na vás moc. Můžete využít i techniku „semoforu“ – využití barev, kdy zelená značí všechno je OK jedeme, oranžová nebo žlutá znamená zpomal, nevím, jestli se mi to líbí a červená je jasná stopka. Důležité je, zvolit slovo, které se nepoužívá při sexu, nebo jej nezakomponujete při hraní rolí. Pokud sáhnete po trochu drsnějších praktikách s využitím roubíku, je třeba si smluvit bezpečnostní gesto, nebo něco, co budete schopni provést. 

V začátcích BDSM sáhněte po latexovém oblečku, korzetu nebo prádle. Latex sám o sobě pro vás bude něco nevšedního a zvláštního. Využijte pouta a svazování. Ať už sáhnete po provazu, hedvábném šátku, kovových či kožených poutech, výsledek bude stát za to. Kromě klasických sexuální pomůcek jako jsou vibrátory, dilda apod., můžete vyzkoušet bičíky a plácačky. V lesbických párech využijte třeba připínací umělý penis na kožených šlích. Necítíte se na hru na dominu a otroka? Nevadí! Fantazii se meze nekladou a jednoduše si vyberte jiné role a využijte k tomu i doplňky a kostýmy. Například profesor a studentka, oběť a únosce, zločinec a policista, nebo služebná u drsného pána. Při jemnějších hrách můžete například partnera svázat, zavázat mu oči a šimrat jej peříčky, kousat a plácat po celém těle. Kterou praktiku zvolíte vy?